משרד עורכי דין בראשון לציון

אלטמן * סעיד * שטרן

משרד עורכי דין בראשון לציון

משרד עורכי דין בראשון לציון

תאונות אופניים חשמליים

לפגישה התקשרו עכשיו 072-372-5759

בקשו את עו"ד שטרן ,מומחית לענייני תאונות דרכים

הצלחתכם היא הצלחתנו!

על מי רובצת החבות בתאונות אופניים חשמליים

בשל עומסי התנועה ההולכים ועולים עם השנים וכן, בשל היעדר תחבורה ציבורית ראויה ניתן לראות עלייה בכמות האנשים שעושים שימוש באופניים חשמליים ככלי להתנייד באמצעותו ממקום למקום.

זה המקום לציין, כי בהתאם לתקנות התעבורה, ניתן לעשות שימוש באופניים חשמליים רק מגיל 16 על שבילי אופניים וכבישים בלבד. כמו כן, מהירות הנסיעה של האופניים החשמליים לא תעלה על 25 קמ”ש.

מאחר ואופניים חשמליים אינם מוכרים ככלי רכב בהתאם לחוק, אין צורך ברישיון לרכיבה עליהם ואין חובה לבטח את האופניים החשמליים למקרה של נזק גופני שיגרם כתוצאה מהשימוש באופניים החשמליים. למעשה, מבחינת החוק, מעמדו המשפטי של רוכב על אופניים (חשמליים או רגילים) שקול לזה של הולך רגל.

ככל שעולה עם השנים כמות רוכבי האופניים החשמליים, עולה גם כמות הנפגעים מתאונות שונות, שכל אחת מהן עשויה לזכות את הרוכב הנפגע בפיצוי. להלן יובאו סוגי התאונות בהן מעורבים אופניים חשמליים והכיסוי הביטוחי הקיים בכל אחת מהן

תאונות דרכים עם אופניים חשמליים

כאמור, מבחינת החוק, במקרה תאונות דרכים, מעמדו של רוכב האופניים שקול לזה של הולך רגל.

במצב בו רוכב אופניים נפגע כתוצאה מרכב, למשל, כשרכב מתנגש ברוכב האופניים או כשרוכב אופניים נפגע כתוצאה מפתיחת דלת של רכב, מדובר בתאונת דרכים לכל דבר ועניין. במקרה כזה, יהיה רוכב האופניים זכאי לפיצוי מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בגין נזקיו הגופניים, תוצאת התאונה.

הגורם המשלם בגין הנזק הגופני הינו חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב הפוגע בביטוח חובה. במקרה של תאונת פגע וברח, ניתן יהיה לתבוע את “קרנית” בגין נזקיו הגופניים של הנפגע.

תאונות עבודה

במידה והתאונה של רוכב האופניים החשמליים התרחשה בדרכו לעבודה, בדרכו לביתו מהעבודה או במהלך העבודה, הרי שמדובר בתאונה שהיא תאונת עבודה.

במקרה זה, יש לפנות בתביעה למוסד לביטוח לאומי על מנת שיכיר בתאונה כתאונת עבודה.

במקרה של תאונה שהיא תאונת דרכים בדרך עבודה או בזיקה לעבודה, יש לתבוע הן את המוסד לביטוח לאומי ואת את ביטוח החובה של הרכב המעורב.

ביטוח תאונות אישיות תלמידים

כל ילד מעל גיל 3, הלומד במוסד חינוכי מוכר, מכוסה בפוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים. הביטוח מכסה את הילדים 24/7, גם במקרים של תאונות שנגרמו מחוץ לכותלי בית הספר. במקרה של ילד אשר רכב על אופניים חשמליים ונפגע, ייתכן ותהיה קיימת עילת תביעה לביטוח תאונות אישיות תלמידים, וזאת ככל שלא מדובר בתאונה שהיא גם תאונת דרכים.

תביעת נזיקין

במקרה ורוכב אופניים חשמליים נפגע בתאונה כתוצאה ממפגע, כגון מהמורה על שביל אופניים שגרמה לנפילה ברחוב, בור בכביש וכיוצ”ב, ניתן יהיה לתבוע את הרשות העירונית במסגרתה נפל הרוכב ואשר הייתה אחראית לתיקון המפגע.

טיפים לאחר תאונות אופניים חשמליים

במידה ונפגעת כתוצאה מתאונה עם אופניים חשמליים, חשוב ביותר לצלם את מקום התאונה ולקחת פרטים של עדי ראיה להתרחשות התאונה. בנוסף, יש לפנות למיון/קופ”ח בהקדם הרפואי על מנת לקבל טיפול רפואי ראשוני.

בפניה לקבלת הטיפול, יש לוודא כי נרשם שמדובר בתאונת דרכים/תאונת עבודה/מפגע בכביש וכו’ וכן כי מלוא התלונות הרפואיות יהיו מתועדות.

ככל שמדובר בתאונה שהיא גם תאונת דרכים, יש לפנות בהקדם למשטרה על מנת לקבל אישור משטרה על התאונה.

לאחר מכן, חשוב לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין נזיקין לצורך בחינת המקרה ואפשרויות התביעה השונות העומדות בפני הנפגע, ועל מנת שעורך דין נזיקין ילווה אותך לאורך כל התהליך עד לקבלת מלוא הפיצויים בגין התאונה.

לפגישה התקשרו עכשיו 072-372-5759

בקשו את עורך דין שטרן

מומחית לענייני תאונות דרכים

 כיום עם לקוחותינו נמנים מספר גופים מוסדיים גדולים ובכללם בין היתר, חברת הבנייה “אורתם מליבו”, חברת אסיה מזון, השקדיה, ברק הדפסות, שלמה סיקס, אצבעוני, הקולה מבגדד, אצבעוני ועוד… ועוד…

מעוניינים גם אתם בעו”ד תותח, אמין ומקצועי? לקבלת ייעוץ ולפרטים נוספים, התקשרו: 072-372-5759

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים