משרד עורכי דין בראשון לציון

אלטמן * סעיד * שטרן

משרד עורכי דין בראשון לציון

משרד עורכי דין בראשון לציון

צו הפטר

לפגישה התקשרו עכשיו 072-372-5759

בקשו את עו"ד סער, עורך דין מומחה לענייני פשיטת רגל.

הצלחתכם היא הצלחתנו!

מהו צו הפטר ?

“צו הפטר” הנו בקשה לבית המשפט לפטור את החייב מחובותיו. בתוספת הבקשה, יש לצרף דו”ח המציין את המצב העדכני של חובותיו של בעל העסק, עקב היקלעותו לחובות. הבקשה היא לפטור את החייב מחובותיו בהקדם האפשרי על מנת שיוכל להתחיל את חייו החדשים ללא טרדות או חובות. פושט רגל רשאי לבקש מבית המשפט צו הפטר. עו”ד סער – “אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לקבל את הפטר בדרך הקצרה ביותר, ולפטור את החייב מחובותיו בהקדם האפשרי על מנת שיוכל להתחיל את חייו החדשים ללא טרדות או חובות”. בית המשפט צריך לקבוע עבורו תאריך לדיון בבקשה לצו הפטר 14 יום לפני התאריך שנקבע לדיון בעניין פשיטת הרגל. מדובר על דיון בתביעת חוב או כמי שצוין שהוא נושה בדו”ח החייב על מצב עסקיו של פושט הרגל. המצב הכלכלי בישראל של ימינו גורם לכך, כי הרבה בעלי עסקים מתמודדים עם קשיים כלכליים רבים, ולעתים אף מתדרדרים וטובעים בחובות שרק הולכים ותופחים. הליכי פשיטת הרגל מסייעים לבעלי העסקים החייבים, מה שמראה גם כי החוב נעשה בתום לב, לסייע להעניק פטור מכל חובותיהם. יש להבין עוד נקודה חשובה, לגבי מי שמתעניין  מהו צו הפטר בהליך פשיטת רגל, צו זה אמנם מסייע רבות לחייבים – בעלי העסקים, אך צו זה, אינו מעניק לחייב פטור מלא מכל חובותיו, כי אם מסייע להפחתתם.

נימוקים של החלטת בית המשפט בדבר צו הפטר

כאשר בית המשפט, דן בבקשת ההפטר, ישנם שיקולים שבית המשפט, יביא בחשבון, כגון:

* דוח של כונס הנכסים הרשמי לגבי נכסי החייב.
* ניהול העסק מיום צבירת החובות.
* האם החובות נוצרו בגלל התנהגות פלילית של החייב.
* בירור לגבי התנהגות פזיזה של החייב בניהול עסקיו מה שגרם לפשיטת הרגל.

ישנם סיכויים, כי בית המשפט, עשוי יהיה לדחות את הבקשה או שיהיה רשאי לאשר את חקירת החייב באמצעות הנושים, וכן, אנשים נוספים שמסרו תצהירים שמתייחסים לבקשת החייב . לפני שחייב מעוניין בצו הפטר, עליו לשאול  ולהתייעץ עם עורך דינו מהו צו הפטר בהליך פשיטת רגל, כך שיהיו לו את הסיכויים לקבל צו זה.

מעוניינים לקבל סיוע משפטי בעניין צו הפטר מידי עורך דין שצבר ניסיון רב?  לפגישה התקשרו 072-3725759 ✆ בקשו את עורך דין סער, מומחה לענייני הוצאה לפועל, פשיטת רגל, וקבלת צו הפטר.

רוצים להשתחרר מחובות מעיקים?

לפגישה התקשרו עכשיו 072-372-5759

בקשו את עו"ד סער

מומחה לענייני הוצאה לפועל.

 כיום עם לקוחותינו נמנים מספר גופים מוסדיים גדולים ובכללם בין היתר, חברת הבנייה “אורתם מליבו”, חברת אסיה מזון, השקדיה, ברק הדפסות, שלמה סיקס, אצבעוני, הקולה מבגדד, אצבעוני ועוד… ועוד…

מעוניינים גם אתם בעו”ד תותח, אמין ומקצועי? לקבלת ייעוץ ולפרטים נוספים, התקשרו: 072-372-5759

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים